ילדי הפליטים בדרך ותלמידי שבח מופת אומרים: לא לגזענות

 הידד לזר גזענות. כולנו יודעים שזאת הצרה של המאה. כמו רסיסים קוצניים במיוחד, שעוד נשארו מפצצה שהופעלה במאה הקודמת, אנו נתקלים בשנאת הזר והשונה בכל פינה שרגלנו דורכת. לא פלא, שכששאלתי בתחילת שנת הלימודים הנוכחית את תלמידיי בשכבה ח', מהי הבעיה הדחופה ביותר שיש לטפל בה בחברה הישראלית, כמעט כולם השיבו לי- הגזענות. שלוש כיתות שונות, תשובה אחת ויחידה. לא…

קרא עוד...
ילדי הפליטים בדרך ותלמידי שבח מופת אומרים: לא לגזענות

בית ספר שבח מופת זכה במקום הראשון בתחרות CAD 2017 של משרד החינוך

בית הספר שבח מופת זכה במקום הראשון בתחרות CAD 2017 של משרד החינוך ביום רביעי 26/4/2017 נערכה תחרות CAD תחרות ארצית של מגמת מכונות בתחום תכן הנדסי דיגיטלי .התחרות נערכה במרכז הטכנולוגי בחיפה .בתחרות השתתפו 70 תלמידים מרחבי הארץ .התחרות הייתה מדהימה מלמדת ומאתגרת.מבית הספר שבח מופת השתתפו:בקטגוריית המכללהצבירקו וןדיסלב מכותה יג התמחות מכונותצ'רוב אלכסנדר מכיתה יד התמחות מכונותבקטגוריית התיכון:ראב…

קרא עוד...
 בית ספר שבח מופת זכה במקום הראשון בתחרות CAD 2017 של משרד החינוך

אותות הצטיינות של קבוצת עמל ל- 15 מורים ועובדים מצטיינים

אותות הצטיינות של קבוצת עמל ל- 15 מורים ועובדים מצטיינים בטקס חגיגי שנערך במרכז "נא לגעת" ביפו, העניקה קבוצת עמל אותות הצטיינות למורים ולעובדי המינהל המצטיינים שלה לשנה"ל תשע"ו. שבעה מורים מצטיינים קיבלו אות מצטיין מנכ"ל ושלושה קיבלו אות מצטיין פדגוגיה. חמישה עובדי מינהל מצטיינים קיבלו אות מצטיין מנכ"ל ושלושה קיבלו אות מצטיין רשת. הם עלו בזה אחר זה לבמת…

קרא עוד...
אותות הצטיינות של קבוצת עמל ל- 15 מורים ועובדים מצטיינים

"ניבים יוצאים מהכלים" - חווית למידה אחרת ברב תחומי עמל "שבח מופת"

"ניבים יוצאים מהכלים" - חווית למידה אחרת ב"שבח מופת"מאת: סיגל אלמי מלמן,מובילת הניסוי הפדגוגי ורכזת תנךבית הספר הניסויי הרב תחומי עמל שבח מופת ת"א כשאנו מסיימים בהצלחה מחויבות קשה אנו חשים ש"אבן נגולה מעל ליבנו". תחושת הקלה של מטען כבד שהוסר מאיתנו. מי מעלה על דעתו שמאחורי הביטוי מסתתר סיפור אהבה מרתק בין יעקב לרחל שבכוח אהבתו לה, הסיר את…

קרא עוד...

תלמידי שבח מופת מייצגים בכבוד בתחרות רובוטיקה ארצית

תלמידי שבח מופת מייצגים בכבוד בתחרות רובוטיקה ארציתכתבה: ציונה מוזס - מנהלת מגמת רובוטיקה בתאריך 28/2/17 יצאו תלמידי מגמת רובוטיקה לתחרות רובוטיקה המורים המנחים הם: לריסה דרוז ומשה גואטה.הרובוטים שהתחרו:רובוט משאית זבל נבנה ע"י מרק סיגל איליה שטיין לגילקין סטיבן מיב' 4רובוט עגלת קניות נבנה ע"י אנית לוברסקי, אלה קוסוב, אלכס קטקוב מיא' 4רובוט חשיפת מנהרות תת קרקעיות - דויד…

קרא עוד...
תלמידי שבח מופת מייצגים בכבוד בתחרות רובוטיקה ארצית
20160119 111210 HDRביום שלישי, ה-19.01.16, זכו תלמידי שכבת י"ב (וגם שתי כיתות בשכבת י"א) בהרצאה מפיו של אדם מיוחד, האלוף (מיל'), דורון אלמוג. אלמוג מילא שורה של תפקידים בצה"ל. הוא היה, בין היתר, מפקד חטיבת צנחנים, מפקד גדוד הנח"ל המוצנח, מפקד יחידת שלדג, מפקד אוגדת עזה ולבסוף גם אלוף פיקוד הדרום. 
האלוף אלמוג הוזמן לביה"ס במסגרת פעילות הכנה לצה"ל והכרות עם אישים מעוררי השראה. מנהל בית הספר מקס סיון סיפר, להפתעת התלמידים, כי  דורון אלמוג היה מפקדו בצבא. 
האלוף (במיל') אלמוג סיפר על שירותו הצבאי ועל המבצעים בהם השתתף. למשל  מבצע אנטבה המפורסם ב 1976 לשחרור חטופים ישראלים ,  בו בתור מפקד הסיירת היה הלוחם הראשון שכף רגלו דרכה בשדה התעופה באוגנדה. 
אלמוג סיפר את סיפורה של משפחתו אשר עלתה לארץ מאוקראינה בתחילת המאה ה-20 בעקבות הפרעות ועל היותו אח שכול – ערן אחיו נפל במלחמת יום הכיפורים. אולם עיקר הרצאתו התמקדה דווקא במשימה ההתנדבותית שנטל על עצמו עם השחרור מצה"ל. הוא היה מהמקימים של כפר שיקומי 'עלה נגב', שנקרא גם 'נחלת ערן', המיועד לילדים ומבוגרים בעלי לקויות קוגניטיביות. 
בנו ערן ז"ל , שעל שמו נקרא הכפר, נפטר ממחלה הקשורה  לליקוי ממנו סבל. המשפחה התמודדה שנים רבות עם סבלו ותמכה בו ככל האפשר. 
גם לאחר פטירתו של ערן , המשיך אלמוג להיות פעיל בעמותה. הוא ריגש את המאזינים בכך  שהודה כי המורה הכי גדול בחייו היה בנו , שאמנם לא יכול היה להוציא מילה מהפה  , אבל השתיקה הרועמת שלו העירה את תשומת לבו של האב לעוול שנעשה בחברה הישראלית כלפי אנשים עם מוגבלויות וכי חייבים לעשות משהו למענם. 
"באים אליי הרבה אסירים, כולל כאלו שיושבים על רצח, אך לאחר הביקור הם מודים כי למעשה הילדים בכפר הם אלו שנמצאים במאסר עולם. הם לא מסוגלים ללכת, לדבר, לאכול, לשתות ואת כל שאר הדברים שנראים לנו מובנים מאליו", ציין אלמוג . שטוען כי חוסנה של החברה נמדד ביחס לחלשים בה וכי  המנצח בחיים הוא  זה השומר על ראש פתוח ומוצא את ההזדמנות שיש בכל קושי ולא מרים ידיים.  
הקצין הוותיק שהקדיש את רב חייו  הבוגרים לביטחון המדינה והשתתף באין ספור פעולות ומבצעים צבאיים ציין לגבי הקשר שלו לסיוע לבעלי מוגבלויות: "זהו המבצע הקשה ביותר שהשתתפתי בו, אבל גם המהנה ביותר, משום שממנו למדתי הכי הרבה". 
 

החלה ההרשמה לשנה"ל תשע"ח - ימים פתוחים

open day

רשת עמל

צור קשר

כתובת - המסגר 7 תל אביב 67774

טלפון - 03-6883131
פקס - 03-6394889
אתר אינטרנט - http://shevach-mofet.com
דואר אלקטרוני - maxs@amalnet.k12.il

הצטרפו לנבחרת השוחרים

navy2

מגמות טכנולוגיות

edub

מחוברים לאתר

יש לנו 175 אורחים ו-אין רשומים מחוברים

There are no images available in the gallery.