מי עלה לשלב הגמר?- מוזמנים לאליפות הסטארט-אפ לנוער

אנו שמחים להזמינכם לגמר אליפות הסטארט-אפ לנוער תשע"ח. במסגרת האליפות הגישו התלמידים מאות רעיונות מקוריים אותם בחנו אנשי קרנות הון סיכון במספר שלבי שיפוט. חמישה עשר הסטארט-אפים המובחרים עלו והגיעו לשלב האחרון. האירוע יתקיים ביום שלישי, ה- 20 במרץ בין השעות 16:00-18:00 במתחם Labs עזריאלי שרונה, מנחם בגין 121 ת"א, קומה 60.   ליחצו להרשמה לאירוע הגמר  

קרא עוד...
מי עלה לשלב הגמר?- מוזמנים לאליפות הסטארט-אפ לנוער

מיהם שומרי הדגל במדינת ישראל 2018?

"אני אהיה עוד רב-חובל... כשאהיה גדול" ביום שלישי, ה-26.12.17, התקיים באולם האירועים של בית הספר, טקס ההשבעה וחשיפת הכותפות של שוחרי חיל הים בכיתות ט' עד יב', בנוכחותם של סא"ל תומר בר לוי, ראש ענף איתור וגיוס של החיל ורס"ן הדס לוסטיגר, ראש מדור השוחרים. בטקס נכחו גם מפקדות השוחרים, הנהלת בית הספר, ואף זוג הורים שהגיע לאירוע במיוחד לרגל…

קרא עוד...
מיהם שומרי הדגל במדינת ישראל 2018?

ממכת טבע ליציבות כלכלית- האם לתלמידי ישראל תשובה למשבר הנוכחי?

בשיעורי הומניסטיקה בכיתה ח' משנים את חוקי המשחק הכלכלי   תלמידי כיתה ח6 בחטיבת הביניים "שבח מופת" תל אביב, עובדים בימים אלה על משחק מונופול עם כללים חדשים, שמטרתו לבדוק אפשרות לכלכלה מסוג אחר. לאחר שנואשו מהמודלים של הקפיטליזם והקומוניזם, תלמידי כיתה ח' בודקים את הדגם הכלכלי התנ"כי באמצעות יצירה של גרסה יהודית למשחק המונופול המוכר לנו מהילדות. מקורות המשפט העברי…

קרא עוד...
ממכת טבע ליציבות כלכלית- האם לתלמידי ישראל תשובה למשבר הנוכחי?

מי אמר שאין יצירתיות פוליטית?

רגע אחרי העצרת  "מכל העולם באים לישראל כדי ללמוד יצירתיות טכנולוגית, אבל אף אחד לא בא לכאן כדי ללמוד יצירתיות פוליטית...דווקא כשזה מגיע להתמודדות עם הבעיות הכי בוערות שלנו - ובראשן הסכסוך הכואב עם הפלסטינים - אז היצירתיות הפוליטית נעלמת." כך התנסח דר' מיכה גודמן בעצרת הזיכרון השנתית להירצחו של יצחק רבין ז"ל. האמת היא, שישראל לא נעדרת יצירתיות פוליטית,…

קרא עוד...
מי אמר שאין יצירתיות פוליטית?

המופת של שבח: בית הספר שבח מופת חוגג חצי יובל

משבחים אותנו גם בכנסת ביום רביעי, 25 באוקטובר, התקיים בכנסת ישראל אירוע הצדעה לציון 25 שנה להקמת ביה"ס שבח-מופת. יוזמת האירוע והמארחת הייתה סגנית יו"ר הכנסת, חה"כ טלי פלוסקוב. באירוע נכחו המורים שייסדו את מסלול מופת ולימדו בו לאורך השנים, בוגרים ותלמידים מן ההווה. יעקב מוזגנוב וזאב גייזל שהגו את רעיון מופת בראשית שנות ה-90, סיפרו בהתרגשות על החלום והגשמתו…

קרא עוד...
המופת של שבח: בית הספר שבח מופת חוגג חצי יובל

השקה חגיגית למיזם סל-אביב מוז"א במסלול הרב תחומי ניבים יוצאים מהכלים

מאת: רפאלה בלס בשבוע שעבר הושק במוזאון ארץ ישראל בתל אביב מסלול "ניבים יוצאים מהכלים". מדובר במסלול תיירות מונגש מבוססQR -קודים, במסגרת מיזם Cell Aviv (תל אביב בסלולארי) המשותף לבית הספר הניסויי הרב תחומי עמל שבח מופת ת"א, לבית ספר און לחינוך מיוחד ולמוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. המיזם כולו עוסק בתרבות החומרית בתקופת האבות, יוצר קישור בין סיפורי האבות,…

קרא עוד...
השקה חגיגית למיזם סל-אביב מוז

חיפוש באתר...

רשת עמל

החלה ההרשמה לשנה"ל תשע"ט - ימים פתוחים

ימי מיון לשבח גדול

צור קשר

כתובת - המסגר 7 תל אביב 67774

טלפון - 03-6883131
פקס - 03-6394889
אתר אינטרנט - http://shevach-mofet.com
דואר אלקטרוני - maxs@amalnet.k12.il

הצטרפו לנבחרת השוחרים

navy2

מגמות טכנולוגיות

edub

מחוברים לאתר

יש לנו 213 אורחים ו-אין רשומים מחוברים

במהלך הסמסטר עסקו תלמידי שכבת ט' 3 -4 ביצירות ספרות העוסקות בחוויות של ניכור ובחוויות של "האחרות" בחברה.

פרויקט זה נעשה במסגרת הניסוי הבית ספרי - "למידה רבודה בסביבה משתנה" תחת הנחייתה של גב' סיגל אלמי מובילת הניסוי, יחד עם   ענת טפר , המורה לספרות אנו מובילות פרויקט משותף בספרות . בפרויקט זה התלמידים עסקו בשאלה המניעה: מהו מקומו של האחר בחברה? המטרה העומדת לנגד עיננו היא לגעת בספרות ככלי ליצירת רגישות ושימת לב ליחסים בין בני אדם, לפתח חשיבה ביקורתית בקרב התלמידים מתוך מטרה ליצור מודעות להתנהגות חברתית נאותה ולחברה מתוקנת. במסגרת הכרת האחר נפגשו התלמידים עם עיוורת ועם ניצולת שואה כאשר מטרת הפרויקט היא שהתלמידים יגיעו לתובנות ש"האחר" הוא חלק מחברה, וכדי להגיע לתיקון חברתי עלינו לקבל את השונה ולהעצים אותו יחד, התלמידים הפנימו ערכים של ערבות חברתית, סולידריות חברתית וצדק והבינו שיחד עלינו לקחת אחריות חברתית ולקבל את האחר ולהעצים אותו.

אז איך מחדדים ערכים? מפגש עם ה"אחר" הוא חלק מהחיים.

אורזים משלוחי מנות – יחד עם בית ספר הצורי

תלמידי ט/4 יחד עם המורה ענת טפר נפגשו עם תלמידי בית ספר "הצרי" בית ספר לחינוך מיוחד וארזו איתם משלוחי מנות לקראת פורים, משלוחי התלמידים מכרו את משלוחי המנות בבית הספר, ואת הכסף שאספו תרמו לבית הספר לחינוך מיוחד.

מפגש עם עיוורת

ביום 16 למרץ נפגשו כיתות ט/3-ט/4 למפגש מרתק עם חלי גולד. המפגש המרתק התבצע לאחר שהתלמידים למדו את היצירה "העיוורת" מאת: שטינברג. חלי סיפרה לתלמידים שהתעוורה בהיותה תינוקת כתוצאה מניתוח בלב. חלי היא סטודנטית לקרימינולוגיה. חלי סיפרה על השילוב שלה כילדה בעלת מום בחינוך הרגיל ועל הקושי הלימודי משום שלא קיבלה מענה לצרכים המיוחדים שלה ולא נבחנה עם התאמות, תחושת האכזבה והכישלון יצרו אצלה פערים לימודיים ,תקופה זו הסתיימה והמעבר לתיכון הוליד תקופה חדשה של הכלה . צוות המורים לא ויתר עליה ונלחם עבורה ואתה כדי שתצליח בבגרויות. חלי הצליחה לעבור את כל הבגרויות בהצלחה למרות היותה עיוורת. כדי להמחיש את עולם החושך לתלמידים חלי ערכה תרגיל בכיתה. היא ביקשה מאחת התלמידות לצאת ואז לחזור בליווי מלווה כשעיניה קשורות, בזמן זה סידרנו את הכיתה אחרת . התלמידה נאלצה לנווט כשעיניה קשורות במטפחת בין המכשולים. בסיום התרגיל סיפרה התלמידה על תחושת אוזלת היד והפחד מחוסר שליטה . חלי סיפרה על החברה הביקורתית שאינה מבינה את האחר ועל החלום שלה שיתייחסו אליה כשווה לאחרים וכדבריה" תנו לנו הזדמנות להיות חלק מכם"

מפגש עם ניצולת שואה ג'ני רוזנשטיין

ביום 20 לאפריל הגיע במסגרת הפרויקט לאחר שהתלמידים למדו את הסיפור "יד ושם" ו"צפירה" של אתגר קרת להרצות בפני כיתות ט3-ט/4 ג'ני רוזנשטיין, ניצולת שואה אשר עברה את איימי השואה. ג'ני אישה נעימה ועדינה הצליחה בנועם לספר את סיפור חייה אשר הרטיטה את מיתריי הלב וזעזע את נימיי גופנו. משפחתה שנספתה בשואה, הרצח והאכזרות שהיו גלומות בנאצים לא ניתנות לתיאור ,עוצמת הזוועות של חיות האדם . רק מי שהיה שם וחש על בשרו יוכל לספר את העדות החיה של הגיהינום והתופת, לא היה ניתן להישאר אדיש לתיאורים הקשים אשר חשפה בפנינו ואותם תיארה ופירטה בספרה: "המלאך שעל הדלת". ג'ני מתארת בספרה את סיפור חייה בצל גיא המוות ואת בחירתה לחיות ! ג'ני כותבת שירים ומציירת ציורים ודרכם היא מבטאת את כמיהתה לעולם יפה יותר ללא סבל .כיום ניצולי השואה חולפים מן העולם וחשוב לשמוע את סיפורם ולהנציח את זכרם למען דורות הבאים לא ישכחו, ובכך נקיים את צוואתם של מי שלא ישמע קולם לעד "לזכור ולא לשכוח".

ממשיכים את הזיכרון

שיעורי ספרות עם כיתות ז/2, ט/3 ירדנו יחד למתחם הספרייה וכל תלמיד אחז בחיל ורעדה את הספר אותו כתבה ג'ני "המלאך שעל הדלת ". יחד נחשפנו בקריאה לסיפורי הזוועות אותם מתארת ג'ני בספרה. בסיום הקריאה כל ספריה של ג'ני שנרכשו על ידי בית הספר הושאלו לתלמידים, לא נשאר ספר אחד. התלמידים השתוקקו להמשיך לקרוא את הסיפור השלם. לאחר מכן התלמידים בשקט שיש בו כאב ואמפטיה אחזו בעט וכתבו לג'ני מכתבים. הדור הצעיר הוא הדור הבא וחשוב שהם ישמעו את קולם של מי שקולם נדם. מכתבים אלו נמסרו לג'ני שהביעה את התרגשותה.

ממרומי גילך ג'ני לימדת אותנו מהו צו החיים ואת כוחות הנפש הטמירים לספר את סיפור יציאת המצרים שלך כפי שנאמר :"ממצרים קראתי יה לא אפחד מה יעשה לי אדם"

תודה על כל מה שאת, זיכרון אש התופת ועדות חיה מהולות בתקווה ואמונה לחיות בחירות בארץ ישראל, השארת לנו את זיכרון לפיד האש שיאיר לנו את המחנה. לא נשכח!

מפגש עם יותם פישביין קריקרטוריסט

יותם פישביין, קריקרטוריסט מעיתון ידיעות אחרונות הגיע לבית ספרנו להרצות בפני תלמידי שכבת ט' על מהות הקריקטורה. יותם הסביר לתלמידים על הכוח החבוי בחזותיות בקריקטורה, על הדרך להעביר מסרים ולשים דגש על הקול של מי שלא נשמע קולו, קולם של אנשי השוליים , הדמויות השקופים ,ואלה שיש להילחם את מלחמתם. יותם תיאר את הדרך שלו לצייר קריקטורה גם אם הוא מרוחק מהדמות, את הכוח שיש בקריקטורה שבה ניתן להעביר מסר משמעותי.

בתום ההרצאה תלמידי ט/3 ציירו קריקטורות. כל קבוצה הייתה צריכה לבחור טקסט ספרותי אותו למדנו במהלך הסמסטר ,ובאמצעות הקריקטורה להעביר מסר אודות הטקסט.

יותם הנחה את התלמידים במקצועיות רבה והתלמידים שלפו טושים ובשלל צבעים ניגשו למלאכה.

כתבה:סיגלית ריקה

רכזת חברתית חט"ב

רכזת שכבת ח' ומובילה פרויקט בספרות בט/3