הרב תחומי עמל שבח מופת ת"א יזמי העתיד של ישראל – זוכי גביע העולם 2017

חמישה תלמידים ממרכז היזמות בבית הספר עמל שבח מופת בתל אביב קטפו את המקום הראשון בתחרות בינלאומית יוקרתית ליזמות נוער בעיר אודסה וזכו בגביע העולמי צוות התלמידים הנבחר ייצג את מדינת ישראל, אל מול 28 מדינות מרחבי העולם, בתחרות הבינלאומית SAGE עם המיזם LS BAND. מדובר בצמיד חכם שפותח במיוחד עבור אנשים מבוגרים וקשישים. הצמיד יודע לזהות כאשר אדם מבוגר…

קרא עוד...
 הרב תחומי עמל שבח מופת ת

ילדי הפליטים בדרך ותלמידי שבח מופת אומרים: לא לגזענות

 הידד לזר גזענות. כולנו יודעים שזאת הצרה של המאה. כמו רסיסים קוצניים במיוחד, שעוד נשארו מפצצה שהופעלה במאה הקודמת, אנו נתקלים בשנאת הזר והשונה בכל פינה שרגלנו דורכת. לא פלא, שכששאלתי בתחילת שנת הלימודים הנוכחית את תלמידיי בשכבה ח', מהי הבעיה הדחופה ביותר שיש לטפל בה בחברה הישראלית, כמעט כולם השיבו לי- הגזענות. שלוש כיתות שונות, תשובה אחת ויחידה. לא…

קרא עוד...
ילדי הפליטים בדרך ותלמידי שבח מופת אומרים: לא לגזענות

בית ספר שבח מופת זכה במקום הראשון בתחרות CAD 2017 של משרד החינוך

בית הספר שבח מופת זכה במקום הראשון בתחרות CAD 2017 של משרד החינוך ביום רביעי 26/4/2017 נערכה תחרות CAD תחרות ארצית של מגמת מכונות בתחום תכן הנדסי דיגיטלי .התחרות נערכה במרכז הטכנולוגי בחיפה .בתחרות השתתפו 70 תלמידים מרחבי הארץ .התחרות הייתה מדהימה מלמדת ומאתגרת.מבית הספר שבח מופת השתתפו:בקטגוריית המכללהצבירקו וןדיסלב מכותה יג התמחות מכונותצ'רוב אלכסנדר מכיתה יד התמחות מכונותבקטגוריית התיכון:ראב…

קרא עוד...
 בית ספר שבח מופת זכה במקום הראשון בתחרות CAD 2017 של משרד החינוך

אותות הצטיינות של קבוצת עמל ל- 15 מורים ועובדים מצטיינים

אותות הצטיינות של קבוצת עמל ל- 15 מורים ועובדים מצטיינים בטקס חגיגי שנערך במרכז "נא לגעת" ביפו, העניקה קבוצת עמל אותות הצטיינות למורים ולעובדי המינהל המצטיינים שלה לשנה"ל תשע"ו. שבעה מורים מצטיינים קיבלו אות מצטיין מנכ"ל ושלושה קיבלו אות מצטיין פדגוגיה. חמישה עובדי מינהל מצטיינים קיבלו אות מצטיין מנכ"ל ושלושה קיבלו אות מצטיין רשת. הם עלו בזה אחר זה לבמת…

קרא עוד...
אותות הצטיינות של קבוצת עמל ל- 15 מורים ועובדים מצטיינים

"ניבים יוצאים מהכלים" - חווית למידה אחרת ברב תחומי עמל "שבח מופת"

"ניבים יוצאים מהכלים" - חווית למידה אחרת ב"שבח מופת"מאת: סיגל אלמי מלמן,מובילת הניסוי הפדגוגי ורכזת תנךבית הספר הניסויי הרב תחומי עמל שבח מופת ת"א כשאנו מסיימים בהצלחה מחויבות קשה אנו חשים ש"אבן נגולה מעל ליבנו". תחושת הקלה של מטען כבד שהוסר מאיתנו. מי מעלה על דעתו שמאחורי הביטוי מסתתר סיפור אהבה מרתק בין יעקב לרחל שבכוח אהבתו לה, הסיר את…

קרא עוד...

דירוג משתמשים: 1 / 5

Star activeStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

במהלך הסמסטר עסקו תלמידי שכבת ט' 3 -4 ביצירות ספרות העוסקות בחוויות של ניכור ובחוויות של "האחרות" בחברה.

פרויקט זה נעשה במסגרת הניסוי הבית ספרי - "למידה רבודה בסביבה משתנה" תחת הנחייתה של גב' סיגל אלמי מובילת הניסוי, יחד עם   ענת טפר , המורה לספרות אנו מובילות פרויקט משותף בספרות . בפרויקט זה התלמידים עסקו בשאלה המניעה: מהו מקומו של האחר בחברה? המטרה העומדת לנגד עיננו היא לגעת בספרות ככלי ליצירת רגישות ושימת לב ליחסים בין בני אדם, לפתח חשיבה ביקורתית בקרב התלמידים מתוך מטרה ליצור מודעות להתנהגות חברתית נאותה ולחברה מתוקנת. במסגרת הכרת האחר נפגשו התלמידים עם עיוורת ועם ניצולת שואה כאשר מטרת הפרויקט היא שהתלמידים יגיעו לתובנות ש"האחר" הוא חלק מחברה, וכדי להגיע לתיקון חברתי עלינו לקבל את השונה ולהעצים אותו יחד, התלמידים הפנימו ערכים של ערבות חברתית, סולידריות חברתית וצדק והבינו שיחד עלינו לקחת אחריות חברתית ולקבל את האחר ולהעצים אותו.

אז איך מחדדים ערכים? מפגש עם ה"אחר" הוא חלק מהחיים.

אורזים משלוחי מנות – יחד עם בית ספר הצורי

תלמידי ט/4 יחד עם המורה ענת טפר נפגשו עם תלמידי בית ספר "הצרי" בית ספר לחינוך מיוחד וארזו איתם משלוחי מנות לקראת פורים, משלוחי התלמידים מכרו את משלוחי המנות בבית הספר, ואת הכסף שאספו תרמו לבית הספר לחינוך מיוחד.

מפגש עם עיוורת

ביום 16 למרץ נפגשו כיתות ט/3-ט/4 למפגש מרתק עם חלי גולד. המפגש המרתק התבצע לאחר שהתלמידים למדו את היצירה "העיוורת" מאת: שטינברג. חלי סיפרה לתלמידים שהתעוורה בהיותה תינוקת כתוצאה מניתוח בלב. חלי היא סטודנטית לקרימינולוגיה. חלי סיפרה על השילוב שלה כילדה בעלת מום בחינוך הרגיל ועל הקושי הלימודי משום שלא קיבלה מענה לצרכים המיוחדים שלה ולא נבחנה עם התאמות, תחושת האכזבה והכישלון יצרו אצלה פערים לימודיים ,תקופה זו הסתיימה והמעבר לתיכון הוליד תקופה חדשה של הכלה . צוות המורים לא ויתר עליה ונלחם עבורה ואתה כדי שתצליח בבגרויות. חלי הצליחה לעבור את כל הבגרויות בהצלחה למרות היותה עיוורת. כדי להמחיש את עולם החושך לתלמידים חלי ערכה תרגיל בכיתה. היא ביקשה מאחת התלמידות לצאת ואז לחזור בליווי מלווה כשעיניה קשורות, בזמן זה סידרנו את הכיתה אחרת . התלמידה נאלצה לנווט כשעיניה קשורות במטפחת בין המכשולים. בסיום התרגיל סיפרה התלמידה על תחושת אוזלת היד והפחד מחוסר שליטה . חלי סיפרה על החברה הביקורתית שאינה מבינה את האחר ועל החלום שלה שיתייחסו אליה כשווה לאחרים וכדבריה" תנו לנו הזדמנות להיות חלק מכם"

מפגש עם ניצולת שואה ג'ני רוזנשטיין

ביום 20 לאפריל הגיע במסגרת הפרויקט לאחר שהתלמידים למדו את הסיפור "יד ושם" ו"צפירה" של אתגר קרת להרצות בפני כיתות ט3-ט/4 ג'ני רוזנשטיין, ניצולת שואה אשר עברה את איימי השואה. ג'ני אישה נעימה ועדינה הצליחה בנועם לספר את סיפור חייה אשר הרטיטה את מיתריי הלב וזעזע את נימיי גופנו. משפחתה שנספתה בשואה, הרצח והאכזרות שהיו גלומות בנאצים לא ניתנות לתיאור ,עוצמת הזוועות של חיות האדם . רק מי שהיה שם וחש על בשרו יוכל לספר את העדות החיה של הגיהינום והתופת, לא היה ניתן להישאר אדיש לתיאורים הקשים אשר חשפה בפנינו ואותם תיארה ופירטה בספרה: "המלאך שעל הדלת". ג'ני מתארת בספרה את סיפור חייה בצל גיא המוות ואת בחירתה לחיות ! ג'ני כותבת שירים ומציירת ציורים ודרכם היא מבטאת את כמיהתה לעולם יפה יותר ללא סבל .כיום ניצולי השואה חולפים מן העולם וחשוב לשמוע את סיפורם ולהנציח את זכרם למען דורות הבאים לא ישכחו, ובכך נקיים את צוואתם של מי שלא ישמע קולם לעד "לזכור ולא לשכוח".

ממשיכים את הזיכרון

שיעורי ספרות עם כיתות ז/2, ט/3 ירדנו יחד למתחם הספרייה וכל תלמיד אחז בחיל ורעדה את הספר אותו כתבה ג'ני "המלאך שעל הדלת ". יחד נחשפנו בקריאה לסיפורי הזוועות אותם מתארת ג'ני בספרה. בסיום הקריאה כל ספריה של ג'ני שנרכשו על ידי בית הספר הושאלו לתלמידים, לא נשאר ספר אחד. התלמידים השתוקקו להמשיך לקרוא את הסיפור השלם. לאחר מכן התלמידים בשקט שיש בו כאב ואמפטיה אחזו בעט וכתבו לג'ני מכתבים. הדור הצעיר הוא הדור הבא וחשוב שהם ישמעו את קולם של מי שקולם נדם. מכתבים אלו נמסרו לג'ני שהביעה את התרגשותה.

ממרומי גילך ג'ני לימדת אותנו מהו צו החיים ואת כוחות הנפש הטמירים לספר את סיפור יציאת המצרים שלך כפי שנאמר :"ממצרים קראתי יה לא אפחד מה יעשה לי אדם"

תודה על כל מה שאת, זיכרון אש התופת ועדות חיה מהולות בתקווה ואמונה לחיות בחירות בארץ ישראל, השארת לנו את זיכרון לפיד האש שיאיר לנו את המחנה. לא נשכח!

מפגש עם יותם פישביין קריקרטוריסט

יותם פישביין, קריקרטוריסט מעיתון ידיעות אחרונות הגיע לבית ספרנו להרצות בפני תלמידי שכבת ט' על מהות הקריקטורה. יותם הסביר לתלמידים על הכוח החבוי בחזותיות בקריקטורה, על הדרך להעביר מסרים ולשים דגש על הקול של מי שלא נשמע קולו, קולם של אנשי השוליים , הדמויות השקופים ,ואלה שיש להילחם את מלחמתם. יותם תיאר את הדרך שלו לצייר קריקטורה גם אם הוא מרוחק מהדמות, את הכוח שיש בקריקטורה שבה ניתן להעביר מסר משמעותי.

בתום ההרצאה תלמידי ט/3 ציירו קריקטורות. כל קבוצה הייתה צריכה לבחור טקסט ספרותי אותו למדנו במהלך הסמסטר ,ובאמצעות הקריקטורה להעביר מסר אודות הטקסט.

יותם הנחה את התלמידים במקצועיות רבה והתלמידים שלפו טושים ובשלל צבעים ניגשו למלאכה.

כתבה:סיגלית ריקה

רכזת חברתית חט"ב

רכזת שכבת ח' ומובילה פרויקט בספרות בט/3

החלה ההרשמה לשנה"ל תשע"ח - ימים פתוחים

open day

רשת עמל

צור קשר

כתובת - המסגר 7 תל אביב 67774

טלפון - 03-6883131
פקס - 03-6394889
אתר אינטרנט - http://shevach-mofet.com
דואר אלקטרוני - maxs@amalnet.k12.il

הצטרפו לנבחרת השוחרים

navy2

מגמות טכנולוגיות

edub

There are no images available in the gallery.