השקה חגיגית למיזם סל-אביב מוז"א במסלול הרב תחומי ניבים יוצאים מהכלים

מאת: רפאלה בלס בשבוע שעבר הושק במוזאון ארץ ישראל בתל אביב מסלול "ניבים יוצאים מהכלים". מדובר במסלול תיירות מונגש מבוססQR -קודים, במסגרת מיזם Cell Aviv (תל אביב בסלולארי) המשותף לבית הספר הניסויי הרב תחומי עמל שבח מופת ת"א, לבית ספר און לחינוך מיוחד ולמוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. המיזם כולו עוסק בתרבות החומרית בתקופת האבות, יוצר קישור בין סיפורי האבות,…

קרא עוד...
השקה חגיגית למיזם סל-אביב מוז

גזענות לא פותרים ביום אחד, גם לא יושבים על הגדר

תלמידי תיכון רב תחומי שבח מופת בתל אביב ביום נגד גזענות מאת: רעי צדוק, כיתה ט'1 ב27 באפריל האחרון נערך בבית הספר שבח מופת בתל אביב יום נגד גזענות, ששכבה ח' ארגנה בעקבות שיעורי תרבות ישראל. במהלך יום זה נערכו סדנאות בנושא גזענות לשכבת ז'. הסדנאות עצמן עסקו בגזענות שחוות מספר קהילות בחברה הישראלית. כל קבוצה ערכה סדנה באורך של…

קרא עוד...
גזענות לא פותרים ביום אחד, גם לא יושבים על הגדר

הרב תחומי שבח מופת במאיון העליון של בתי הספר בארץ

התיכון הניסויי הרב תחומי שבח מופת דורג במאיון העליון של בתי הספר בארץ מבחינת תוצאות בחינות הבגרות, זהו הישג גדול לבית הספר וזו לו השנה השנייה בה בית הספר מציג 100 אחוזי בגרות ברציפות. הישג זה מצטרף לשורה של השגים אחרים בתחומים רבים כמו יצוג ישראל בתחרות הבינלאומית ליזמות  בה זכו תלמידי שבח מופת במקום הראשון מבין 29 מדינות שהשתתפו.…

קרא עוד...
הרב תחומי שבח מופת במאיון העליון של בתי הספר בארץ

יצאנו להשתלמות

אורי גרוסמן משלחת מורים מבית הספר הניסויי הרב תחומי עמל שבח מופת תל אביב יצאה להשתלמות בניו יורק. המטרה: הטמעה של שיטות הוראה חדשניות. תודה לקרן גוטסמן ולעמותת "תובנות בחינוך". איך אומרים למידה משמעותית באמריקאית? היינו קבוצה של אנשים מכל מיני מדינות, אבל כולם היו מארצות הברית חוץ ממני. התרגלתי כבר לחשוב על ארצות הברית כאימפריה, ולא כמדינה. ישבנו על…

קרא עוד...
יצאנו להשתלמות

הרב תחומי עמל שבח מופת ת"א יזמי העתיד של ישראל – זוכי גביע העולם 2017

חמישה תלמידים ממרכז היזמות בבית הספר עמל שבח מופת בתל אביב קטפו את המקום הראשון בתחרות בינלאומית יוקרתית ליזמות נוער בעיר אודסה וזכו בגביע העולמי צוות התלמידים הנבחר ייצג את מדינת ישראל, אל מול 28 מדינות מרחבי העולם, בתחרות הבינלאומית SAGE עם המיזם LS BAND. מדובר בצמיד חכם שפותח במיוחד עבור אנשים מבוגרים וקשישים. הצמיד יודע לזהות כאשר אדם מבוגר…

קרא עוד...
 הרב תחומי עמל שבח מופת ת

ילדי הפליטים בדרך ותלמידי שבח מופת אומרים: לא לגזענות

 הידד לזר גזענות. כולנו יודעים שזאת הצרה של המאה. כמו רסיסים קוצניים במיוחד, שעוד נשארו מפצצה שהופעלה במאה הקודמת, אנו נתקלים בשנאת הזר והשונה בכל פינה שרגלנו דורכת. לא פלא, שכששאלתי בתחילת שנת הלימודים הנוכחית את תלמידיי בשכבה ח', מהי הבעיה הדחופה ביותר שיש לטפל בה בחברה הישראלית, כמעט כולם השיבו לי- הגזענות. שלוש כיתות שונות, תשובה אחת ויחידה. לא…

קרא עוד...
ילדי הפליטים בדרך ותלמידי שבח מופת אומרים: לא לגזענות

חיפוש באתר...

רשת עמל

החלה ההרשמה לשנה"ל תשע"ח - ימים פתוחים

open day

צור קשר

כתובת - המסגר 7 תל אביב 67774

טלפון - 03-6883131
פקס - 03-6394889
אתר אינטרנט - http://shevach-mofet.com
דואר אלקטרוני - maxs@amalnet.k12.il

הצטרפו לנבחרת השוחרים

navy2

מגמות טכנולוגיות

edub

מחוברים לאתר

יש לנו 94 אורחים ו-אין רשומים מחוברים

במהלך הסמסטר עסקו תלמידי שכבת ט' 3 -4 ביצירות ספרות העוסקות בחוויות של ניכור ובחוויות של "האחרות" בחברה.

פרויקט זה נעשה במסגרת הניסוי הבית ספרי - "למידה רבודה בסביבה משתנה" תחת הנחייתה של גב' סיגל אלמי מובילת הניסוי, יחד עם   ענת טפר , המורה לספרות אנו מובילות פרויקט משותף בספרות . בפרויקט זה התלמידים עסקו בשאלה המניעה: מהו מקומו של האחר בחברה? המטרה העומדת לנגד עיננו היא לגעת בספרות ככלי ליצירת רגישות ושימת לב ליחסים בין בני אדם, לפתח חשיבה ביקורתית בקרב התלמידים מתוך מטרה ליצור מודעות להתנהגות חברתית נאותה ולחברה מתוקנת. במסגרת הכרת האחר נפגשו התלמידים עם עיוורת ועם ניצולת שואה כאשר מטרת הפרויקט היא שהתלמידים יגיעו לתובנות ש"האחר" הוא חלק מחברה, וכדי להגיע לתיקון חברתי עלינו לקבל את השונה ולהעצים אותו יחד, התלמידים הפנימו ערכים של ערבות חברתית, סולידריות חברתית וצדק והבינו שיחד עלינו לקחת אחריות חברתית ולקבל את האחר ולהעצים אותו.

אז איך מחדדים ערכים? מפגש עם ה"אחר" הוא חלק מהחיים.

אורזים משלוחי מנות – יחד עם בית ספר הצורי

תלמידי ט/4 יחד עם המורה ענת טפר נפגשו עם תלמידי בית ספר "הצרי" בית ספר לחינוך מיוחד וארזו איתם משלוחי מנות לקראת פורים, משלוחי התלמידים מכרו את משלוחי המנות בבית הספר, ואת הכסף שאספו תרמו לבית הספר לחינוך מיוחד.

מפגש עם עיוורת

ביום 16 למרץ נפגשו כיתות ט/3-ט/4 למפגש מרתק עם חלי גולד. המפגש המרתק התבצע לאחר שהתלמידים למדו את היצירה "העיוורת" מאת: שטינברג. חלי סיפרה לתלמידים שהתעוורה בהיותה תינוקת כתוצאה מניתוח בלב. חלי היא סטודנטית לקרימינולוגיה. חלי סיפרה על השילוב שלה כילדה בעלת מום בחינוך הרגיל ועל הקושי הלימודי משום שלא קיבלה מענה לצרכים המיוחדים שלה ולא נבחנה עם התאמות, תחושת האכזבה והכישלון יצרו אצלה פערים לימודיים ,תקופה זו הסתיימה והמעבר לתיכון הוליד תקופה חדשה של הכלה . צוות המורים לא ויתר עליה ונלחם עבורה ואתה כדי שתצליח בבגרויות. חלי הצליחה לעבור את כל הבגרויות בהצלחה למרות היותה עיוורת. כדי להמחיש את עולם החושך לתלמידים חלי ערכה תרגיל בכיתה. היא ביקשה מאחת התלמידות לצאת ואז לחזור בליווי מלווה כשעיניה קשורות, בזמן זה סידרנו את הכיתה אחרת . התלמידה נאלצה לנווט כשעיניה קשורות במטפחת בין המכשולים. בסיום התרגיל סיפרה התלמידה על תחושת אוזלת היד והפחד מחוסר שליטה . חלי סיפרה על החברה הביקורתית שאינה מבינה את האחר ועל החלום שלה שיתייחסו אליה כשווה לאחרים וכדבריה" תנו לנו הזדמנות להיות חלק מכם"

מפגש עם ניצולת שואה ג'ני רוזנשטיין

ביום 20 לאפריל הגיע במסגרת הפרויקט לאחר שהתלמידים למדו את הסיפור "יד ושם" ו"צפירה" של אתגר קרת להרצות בפני כיתות ט3-ט/4 ג'ני רוזנשטיין, ניצולת שואה אשר עברה את איימי השואה. ג'ני אישה נעימה ועדינה הצליחה בנועם לספר את סיפור חייה אשר הרטיטה את מיתריי הלב וזעזע את נימיי גופנו. משפחתה שנספתה בשואה, הרצח והאכזרות שהיו גלומות בנאצים לא ניתנות לתיאור ,עוצמת הזוועות של חיות האדם . רק מי שהיה שם וחש על בשרו יוכל לספר את העדות החיה של הגיהינום והתופת, לא היה ניתן להישאר אדיש לתיאורים הקשים אשר חשפה בפנינו ואותם תיארה ופירטה בספרה: "המלאך שעל הדלת". ג'ני מתארת בספרה את סיפור חייה בצל גיא המוות ואת בחירתה לחיות ! ג'ני כותבת שירים ומציירת ציורים ודרכם היא מבטאת את כמיהתה לעולם יפה יותר ללא סבל .כיום ניצולי השואה חולפים מן העולם וחשוב לשמוע את סיפורם ולהנציח את זכרם למען דורות הבאים לא ישכחו, ובכך נקיים את צוואתם של מי שלא ישמע קולם לעד "לזכור ולא לשכוח".

ממשיכים את הזיכרון

שיעורי ספרות עם כיתות ז/2, ט/3 ירדנו יחד למתחם הספרייה וכל תלמיד אחז בחיל ורעדה את הספר אותו כתבה ג'ני "המלאך שעל הדלת ". יחד נחשפנו בקריאה לסיפורי הזוועות אותם מתארת ג'ני בספרה. בסיום הקריאה כל ספריה של ג'ני שנרכשו על ידי בית הספר הושאלו לתלמידים, לא נשאר ספר אחד. התלמידים השתוקקו להמשיך לקרוא את הסיפור השלם. לאחר מכן התלמידים בשקט שיש בו כאב ואמפטיה אחזו בעט וכתבו לג'ני מכתבים. הדור הצעיר הוא הדור הבא וחשוב שהם ישמעו את קולם של מי שקולם נדם. מכתבים אלו נמסרו לג'ני שהביעה את התרגשותה.

ממרומי גילך ג'ני לימדת אותנו מהו צו החיים ואת כוחות הנפש הטמירים לספר את סיפור יציאת המצרים שלך כפי שנאמר :"ממצרים קראתי יה לא אפחד מה יעשה לי אדם"

תודה על כל מה שאת, זיכרון אש התופת ועדות חיה מהולות בתקווה ואמונה לחיות בחירות בארץ ישראל, השארת לנו את זיכרון לפיד האש שיאיר לנו את המחנה. לא נשכח!

מפגש עם יותם פישביין קריקרטוריסט

יותם פישביין, קריקרטוריסט מעיתון ידיעות אחרונות הגיע לבית ספרנו להרצות בפני תלמידי שכבת ט' על מהות הקריקטורה. יותם הסביר לתלמידים על הכוח החבוי בחזותיות בקריקטורה, על הדרך להעביר מסרים ולשים דגש על הקול של מי שלא נשמע קולו, קולם של אנשי השוליים , הדמויות השקופים ,ואלה שיש להילחם את מלחמתם. יותם תיאר את הדרך שלו לצייר קריקטורה גם אם הוא מרוחק מהדמות, את הכוח שיש בקריקטורה שבה ניתן להעביר מסר משמעותי.

בתום ההרצאה תלמידי ט/3 ציירו קריקטורות. כל קבוצה הייתה צריכה לבחור טקסט ספרותי אותו למדנו במהלך הסמסטר ,ובאמצעות הקריקטורה להעביר מסר אודות הטקסט.

יותם הנחה את התלמידים במקצועיות רבה והתלמידים שלפו טושים ובשלל צבעים ניגשו למלאכה.

כתבה:סיגלית ריקה

רכזת חברתית חט"ב

רכזת שכבת ח' ומובילה פרויקט בספרות בט/3