מומלץפדגוגיה

פעילות חווייתית בנושא איכות הסביבה ואקולוגיה

פעילות חווייתית בנושא איכות הסביבה ואקולוגיה
פעילות חווייתית בנושא איכות הסביבה ואקולוגיה

בימים א-ה’, 27-31/1/2013 השתתפו תלמידי שכבת כיתות ט’ בחידון ברמה כיתתית שאותו ערכו בנות השירות הלאומי בביה”ס. החידון נערך בנושאים של איכות הסביבה ואקולוגיה. הנושאים האלו נבחרו משני טעמים עיקריים: הראשון, בסוף השבוע שעבר חל החג ט”ו בשבט שיש לו קשר ישיר לנושאים אלו, השני – ביה”ס נמצא בתהליך הסמכה כביה”ס “ירוק” ולכן התלמידים צריכים להפנים את ההיבטים השונים הכרוכים באיכות הסביבה והאקולוגיה.
כאמור, החידון נערך ברמה כיתתית, כאשר כל כיתה חולקה לשתי קבוצות. כל קבוצה, בתורה הייתה אמורה לבחור נושא מבין מספר נושאים כגון: צמחים בישראל, בעלי חיים בישראל ועוד. לאחר בחירת הנושא נשאלה הקבוצה שאלה שעליה הייתה אמורה להשיב. במידה והקבוצה ידעה את התשובה הנכונה היא זכתה בנקודות על פי קושי השאלה, אך במידה והקבוצה טעתה או לא ידעה את התשובה הנכונה זכות התשובה עברה לקבוצה השנייה. השאלות דורגו במספר דרגות קושי ולפיכך גם ניתן הניקוד (החל מ – 100 נקודות וכלה ב – 400 נקודות).
בסופו של החידון הוכרזה הקבוצה המנצחת שזכתה לפרס קטן.
הצוות החינוכי של ביה”ס מאמין כי חידונים כאלו מעשירים, מצד אחד, את הידע של התלמיד ומהצד השני מקנים לו מיומנות של עבודה בקבוצה, היוועצות אחד עם השני, קבלת החלטות ועוד. לפיכך, אנו מתכוונים להמשיך ולטפח את החידונים בנושאים שונים בבית ספרנו.