חינוך חברתיתחרויות

הידד לכיתת השוחרות במרוץ חיל הים

הידד לכיתת השוחרות במרוץ חיל הים
הידד לכיתת השוחרות במרוץ חיל הים

ביום רביעי 11/9/13 ביה”ס הרב תחומי “שבח מופת” השיק את המיזם הראשוני של כיתת שוחרות “חיל הים” בשכבה ט’ באירוע מכונן : – מרוץ חיל הים בהובלת מפקד החיל, האלוף רם רוטברג. האירוע התקיים במסגרת שבוע חיל הים והיווה את גולת הכותרת של שלל הפעילויות שאורגנו ע”י מטה חיל הים. במרוץ נטלו חלק כל היחידות בחיל , לרבות תלמידי שוחרות חיל הים.
היום התחיל במפגש עם חיילים מחיל הים בנחל אלכסנדר, שם פגשו תלמידי השוחרות בחיילים מחיל הים שנטלו אף הם חלק באירוע, על מנת לחמם את האווירה נערכו סדנאות היכרות והתקיימו פעילויות לגיבוש בין החיילים לתלמידי השוחרות.
לאחר מכן, נסענו למקטע המרוץ שהוקצה לקבוצתנו במכמורת. כאן המקום לציין כי מרוץ חיל הים הינו אירוע שיא בשנה, במהלכו חיילים מכל החיל מוזנקים לריצה תחרותית מבה”ד חיל הים אשר בחיפה ועד לבסיס אשדוד. למרוץ חשיבות רבה והוא נועד להשריש בקרב החיילים ערכי מורשת קרב במקטעים בהם הם רצים, ללמד אותם להתמודד עם קושי ויכולת סבל ולהגביר את תחושת האחווה שבחיל. חיילי החיל המשתתפים במרוץ, שומרים על כשירות ומוכנות מבצעית בתחום הכושר הגופני ועל הדרך, מכירים את נופיה של הארץ, למענה הם שומרים על הכשירות.
תלמידי כיתה ט’4 השתלבו עם החיילים , נכנסו לאווירה הקסומה של היום כולו, שינסו מותניים ונהנו לטעום מחוויה צה”לית הראשונה בחייהם ואין צורך לומר כי גם סיימו אותו בהצלחה.
כולנו מחכים לפעילות הבאה של כיתת השוחרות. ועד אז לומדים “בהקשב”.