חדשנות בחינוךמרכז יזמותתחרויות

קבוצת Unlimited Class 360 זכתה במקום השני בתחרות start cup של משרד החינוך

ביום חמישי 4.4.2019  קבוצת תלמידי שכבת ז’ מבית הספר “שבח מופת” מתל אביב-יפו השתתפה באירוע הגמר של תחרות סטארטאפים של משרד החינוך. אל אירוע הגמר של התחרות עלו כחמש עשרה קבוצות בלבד מתוך אלפי התלמידים מכל רחבי הארץ אשר השתתפו בתחרות הסטארטאפים. קבוצת התלמידים מ”שבח מופת” אינם הסתפקו בהשתתפות בגמר בלבד – השתתפות מכובדת שלעצמה, והצליחו להרשים את חבר השופטים אשר מורכב מאנשי חינוך ומנהלים בכירים במשק ולהפתיע אותם פעם אחר פעם עד לכדי זכייה במקום השני המכובד.

תהליך לימודי זה הוא חזונו של בית ספר “שבח מופת” וכראיה לכך תהליך לימודי זה הוא שילוב של פרויקט יזמות ושיעורי לשון, אשר התאחדו ושילבו ידיים לכדי האקתון שהתנהל בבית הספר. שילוב זה הוא שאפשר לתהליך לרקום עור וגידים חינוכיים שהובילו ופיתחו את התודעה לחדשנות ולעזרה לקהילה בקרב התלמידים.

התהליך אשר התחיל בהאקתון התגבש לכדי צוות של עשרה תלמידים מכיתה ז’ אשר נפגשים בימי חמישי לאחר שעות בית הספר על מנת לעבוד על מיומנויות למידה כגון- כתיבה וקריאת מאמרים אקדמאיים אשר מפתחים את החשיבה, ואת היכולת ליצור רעיונות חדשים בשילוב עם שיעורי מחשבים המלמדים את התלמידים את היסודות לפיתוח טכנולוגיות חדשות.

הפלטפורמה עצמה שלunlimited class 360  הגיעה אל התחרות היא שילוב טכנולוגיות בין משקפי VR  למצלמת 360, הפלטפורמה שפותחה מתכתבת עם הערכים של בית הספר שהם חדשנות ועזרה לקהילה. הבעיה שהקבוצה רצתה לתת לה מענה היא תחושת הבדידות של תלמידים שנעדרים מבית הספר מעל 21 יום, ולאחר חקר של התופעה ומפגש עם תלמידים חולים וצוות רפואי, הקבוצה הגיעה אל ההבנה שהדבר שאליו התלמידים מתגעגעים ביותר הוא בית הספר! וזה משתי סיבות, הראשונה והברורה ביותר היא החברים והסיבה השנייה היא הלימודים, מכיוון שקיים פחד לא להצליח לחזור לבית הספר ולגשר על הפער הלימודי שנפתח עקב ההיעדרות הממושכת. השילוב בין הטכנולוגיות של מצלמת 360 ומשקפי VR live מאפשרות לתלמיד לחוות את השיעור בזמן אמת עם החברים ובכך להתנתק מן הסביבה של בית החולים ובנוסף ללמוד בקצב של מורה שהוא מכיר אך גם בקצב שנוח לו, זאת משום שכל השיעורים מוקלטים.

ההתפלאות מן התלמידים/סטארטפיסטים אינה רק שלכם הקוראים אלא גם של כל מי שנכח באולם באירוע הגמר, כיצד תלמידים הצעירים מכלל המשתתפים בתוכנית סטארטפים של משרד החינוך מחזיקים כבר בגיל כה צעיר בכלים החשובים ביותר עבור יזמים שזה היכולת ללמוד מהר, להשתנות תוך כדי תנועה ולא לפחד להיכשל.

תודה רבה צוות Unlimited Class 360