חדשנות בחינוךכנסיםלמידת פרויקטיםמרכז יזמות

3 יוזמות הציג בית הספר בביאנלה לחדשנות בחינוך בנייני האומה ירושלים

בקיץ האחרון, התקיימה בירושלים ביאנלה ייחודית למעצבי עתיד בחינוך מטעם אגף מו”פ משרד החינוך וה- OECD. תיכון עמל להייטק ולאמנויות ע”ש פרס, שלח מורים ותלמידים שהציגו 3 יוזמות מרתקות בהרצאות פתוחות, דוכני בר ותערוכות וירטואליות. רוצים להתרשם על קצה המזלג?

הרצאה: אפשר ללמוד כל דבר כשמתחילים מחוזקה אישית
תומר קרודו

מהו הרעיון המרכזי?

הרעיון המרכזי ב“למידה על פי חוזקות“, מיזם מקורי של המורה ללשון תומר קרודו מתיכון עמל להייטק ולאמנויות ע”ש פרס, הוא לפתח בקרב תלמידיו מיומנות למידה עשירה ורב-גונית שתלווה אותם לאורך כל חייהם בכל המקצועות – כשדלת הכניסה היא החוזקות הטבעיות שלהם. החשיבות העליונה של הפרויקט היא לשבור אצל התלמידים את גבולות תקרת הזכוכית שנוצרה בעקבות ניסיונם המתמשך והעגום לעתים, במערכת החינוך. פיתוח המודעות מתבצע באמצעות שימוש במפות מושגים, מילוי שאלונים אישיים וניתוח תהליכי למידה. הפרויקט עובד בבית הספר בשנתיים האחרונות ומשפיע במעגלים מתרחבים על התלמידים ועל המורים.
מצגת, פרטים נוספים וביתן וירטואלי

 

הרצאה – מיזם Cell Aviv: העולם הוא כיתה 

יוזמה נוספת שהציג בית הספר בביאנלה לחדשנות בחינוך, מיזם Cell-Aviv (תל-אביב בסלולרי) – מסלולי תיירות סלולריים בדגש נגישות. מדובר במיזם משותף של תלמידי עמל הייטק ואמנויות ע”ש פרס, ותלמידי בית ספר “און” לחינוך מיוחד, המתקיים החל משנת 2014. המיזם, המתחדש ללא הרף וכולל מגוון  מסלולים, מציע מידע למטיילים בעיר ומאפשר מגוון תכנים היסטוריים, גיאוגרפיים ותרבותיים

באמצעות סריקה פשוטה של QR קוד אחד, שמוצמד לשילוט הבתים. החומרים כוללים סרטונים, טקסטים, איורים ועוד. חלק מהתחנות במיזם מציעות תכנים ב- 360 מעלות, הניתנים גם לצפייה מרחוק או במשקפי VR. המבקר עובר בין התחנות ונחשף לרבדים העמוקים של חיי העיר. המידע מוצג באופן שיהיה בהיר ודובר שפת סימנים, לטובת אוכלוסיית עם לקויות. מדובר במתודיקה מתוקשבת מתמשכת לאורך שנים, ולה תוצרים בני קיימא בכשמונה מסלולים דיגיטליים שונים – רובם בעיר תל אביב. המיזם נטוע בקהילה ובסביבה, כחלק מתרומת בתי הספר למרחב הציבורי. מיזם זה זכה לייצג את ישראל באונסקו פריז כאחת מהפרקטיקות הטובות בעולם ללמידה התנסותית ניידת, והוצג לאחרונה גם בכנס צ’ייס 2022. מובילות המיזם זכו בפרס רקנטי למורה היזם. את המיזם הציגו רפאלה וסיגל אלמי מלמן מבית ספרנו, וענת גולדשטיין מבי”ס און.
מצגת, פרטים נוספים וגלריית תמונות.

דוכן מרכזי היזמות: המחר בידיים שלנו

במקביל, לאורך כל ימי היריד, הציגו את פיתוחיהם בדוכן עמל תלמידי מרכז היזמות של בית הספר, בליווי המורה והמנטור לב ברמן, וזכו להתעניינות רבה מאורחי היריד.
מרכז היזמות מהווה מודל חדשני, ייחודי ופורץ דרך בישראל, ופותחו במטרה להכשיר בני נוער להובלת יזמות בעולם העסקים והתעשייה ולתת להם כלים ייחודיים פורצי דרך לעולם המחר. החיבור בין החינוך לתעשייה הוא מנוע צמיחה למנהיגות צעירה, יצירתית ויוזמת בחברה הישראלית.
המאפיין את העבודה במרכז היזמות: סדנאות למידה והתנסות כיצד להוביל יוזמה מהכוח אל הפועל
הדרכה מקצועית וחניכה אישית ממיטב המומחים, מפגשים עם מנכ”לים ומובילי יזמות מעולם ההייטק והתעשייה וחיבור עם הקהילה. לסיור וירטואלי במרכז היזמות ,לחצו פה