בינה מלאכותיתחדשנות בחינוך

מרחיבים את גבולות האפשר – טכנלוגיית מטאוורס לפתרון בעיות חברתיות ובינה מלאכותית בת קיימא!

ביום חמישי האחרון (15.6) התקיים אירוע חדשנות ותוצרים לכבוד סוף שנת הלימודים במרכז יזמות של תיכון הייטק ואומנויות ע”ש פרס של רשת עמל, ובמהלכו הוצגו שני מיזמי הדגל של השנה שמוכיחים שהעתיד כבר כאן:
הפרויקט הראשון הוא Peacemakers  – פיילוט בשיתוף אגף מו”פ של משרד החינוך, כיצד פותרים קונפליקטים באמצעות טכנולוגיית מטאוורס? לאורך השנה, השתתף בית הספר שלנו במעבדת מטאוורס מטעם אגף מו”פ במשרד החינוך. בשיתוף צוות מורים שלנו ומומחי מטאוורס חיצוניים, פיתחנו גירסה ניסויית לשילוב סימולציות של פתרון קונפליקטים וקידום אוריינות לשלום – בתוך בית הספר! המורים לאזרחות ולהיסטוריה ענת בן יהודה ושוקי איזנר,  ןמנהל מרכז היזמות לב ברמן, קידמו את המיזם והפעילו אותו. הסוגיה החברתית שנבחרה לסימולציה הראשונה –  מחלוקת סביב גיוס חרדים לצה”ל.

הפרויקט השני הוא DEEP- AI . תוכנית חלוץ ללימודים מתקדמים של בינה מלאכותית במרכז יזמות (בשיתוף מיזם AI- JUNK). לאורך השנה הרצנו שתי קבוצות שהתנסו בלימודים מתקדמים בבינה מלאכותית. התלמידים הוכשרו להיות מנחים צעירים לבינה מלאכותית. בנוסף התקיימה סדרה של מפגשים של חטיבת הביניים, שבה התקיים שיח על בינה מלאכותית. שתי קבוצות התלמידים למדו תכנות בשפת פייתון ואלגוריטמיקה של בינה מלאכותית, ותכנתו פעילות של רובוטים, שעשויים מ….. פסולת ממוחזרת!. הבינה המלאכותית מנתחת את הצילומים ומשפרת את התפקוד של הרובוט. בנוסף, פיתחו התלמידים מיזמים לפתרונות חינוכיים בנושא בינה מלאכותית, ויציעו כיצד להשתמש בה בבית הספר. מיזמים אלה השתתפו השנה בתחרות בין לאומית של מייקרסופט – Imagine cap.
את תוכנית הבינה המלאכותית במרכז יזמות ממרכז ומוביל שוקי איזנר – מורה של בית הספר בחטיבת הביניים.