בינה מלאכותיתחדשנות בחינוךלמידת פרויקטים

מיזם “השראה למתחילים” – סיפורים מילדי החטיבה לילדי הגן

לתושבי שכונת תל כביר היקרים

אנו גאים להציג בפניכם את הפרויקט המיוחד :

“השראה למתחילים”

פרי שיתוף פעולה מרגש בין תלמידי שכבת ח’ מבית הספר התיכון להייטק ואומנויות ע”ש שמעון פרס, לבין ילדי הגן בקהילה שלנו אשכול שורשים. הספר שלפניכם הוא תוצר של עבודה קשה, יצירתיות ומסירות. התלמידים שלנו יצרו סיפורים קסומים המעבירים ערכים חשובים. תוך כדי מפגשים, תצפיות ומשחקים עם ילדי הגן. הם הוכיחו שאפשר לשלב בין אומנות, כתיבה וקהילה ליצירת משהו מופלא. זוהי הזדמנות נפלאה עבורנו לחגוג את הכישרון, היצירתיות והמעורבות של הדור הצעיר שלנו. אנו מזמינים אתכם לקרוא את הסיפורים המקסימים האלה עם ילדיכם, נכדיכם או עם כל ילד שקרוב לליבכם.

תודה למיוחדת לאשכול שורשים בשכונה שפתחו בפנינו את דלתם לביתם החינוכי ולכם תושבי השכונה, אתם חלק בלתי נפרד מההצלחה הזו.

בברכה, צוות חט”ב -התיכון להייטק ואומנויות ע”ש שמעון פרס


במסגרת פרויקט ייחודי ומעורר השראה, לקחו על עצמם תלמידי בית הספר שלנו משימה מיוחדת – לכתוב סיפורי ילדים עבור ילדי הגן בקהילה. הפרויקט, הנקרא “השראה למתחילים”, נועד להעניק ללומדים משמעות בתהליך הלמידה תוך חיבור לקהילה הסובבת את בית הספר.

תהליך הלמידה בפרויקט כלל שלבים מרתקים של חקר עצמי וחקר ספרות ילדים. התלמידים בחרו דמויות מופת וערכו מחקר מעמיק על עולם הערכים שהן מייצגות. הם למדו כיצד סיפורי ילדים יכולים להשפיע באופן עמוק על התפתחות המוסר והאישיות של ילדים צעירים.

בשלב הבא, התלמידים עבדו בקבוצות כדי ליצור סיפורים מקוריים המבוססים על הערכים והמסרים שחקרו. הם השקיעו מחשבה רבה בהתאמת הסיפורים לקהל היעד הצעיר, תוך שימוש בשפה קלה להבנה ומסרים ברורים. התלמידים נעזרו במגוון מחוללי תמונות בסיוע בינה מלאכותית, חלקם כתבו את הסיפור מקצה לקצה ונעזרו בקנבה – וחלקם נעזרו בסטוריויזארד לצורך הבעת הרעיון המרכזי ולמדו לנהל דיאלוג עם המודל ולחדד את הסיפור במספר מחזורים הלוך ושוב עד לספר המוגמר.

הפרויקט יצר גשר מרגש בין בית הספר לבין הקהילה. התלמידים יצאו אל גני הילדים השכונתיים וקראו את הסיפורים שחיברו בפני הילדים הנרגשים. המפגש הבין-דורי הזה היווה הזדמנות לחיבור אנושי אמיתי ולהעברת ערכים חשובים מדור לדור.

זהו רק אחד הפרויקטים המבטאים את המחויבות של בית הספר שלנו לתרום ולהשפיע לחיוב על הסביבה. הלמידה המשמעותית מקבלת משנה תוקף כאשר היא מחוברת למציאות ונותנת לתלמידים הזדמנות לעצב את פני העתיד.

ספרות ילדים היא כלי רב עוצמה בהנחלת ערכים, וכולנו גאים בתלמידים שלנו על נכונותם לקחת חלק במשימה החשובה הזו. אנו מאמינים שהסיפורים שיצרו ילוו את ילדי הגן עוד זמן רב, וישמשו להם השראה להיות אזרחים טובים יותר בעולם.

בקרוב יודפסו הסיפורים בדפוס מיוחד ויחולקו לילדי הגן!! יש למה לצפות ! בינתיים צפו בפדלט וראו דוגמאות לסיפורים בטכניקות שונות: