משלחות

משלחת ממדינת נורדריין-וסטפאליה שבגרמניה ביקרה בבית ספרנו

משלחת שבראשה עמד ד”ר מארק שפייך, מזכיר המדינה ליחסים בינלאומיים במדינת נורדריין-וסטפאליה שבגרמניה, ביקרה בימים אלו בתיכון עמל להייטק ואמנויות ע”ש שמעון פרס תל אביב. הביקור נערך במסגרת ביקורו הקצר של מזכיר המדינה בישראל. נורדריין-וסטפאליה היא אחת מ-16 המדינות המרכיבות את גרמניה. זוהי המדינה המאוכלסת ביותר בגרמניה, עם כ-18 מיליון תושבים, והרביעית בגודלה מבחינת שטח. זוהי גם המדינה הצפופה ביותר בגרמניה. במשלחת שביקרה בבית הספר השתתפו: ד”ר מתיאס רוסבאך – ראש המטה של ד”ר מארק שפייך, ד”ר גיל ירון, מנהל משרד מדינת נורדריין-וסטפאליה בישראל, ד”ר ניקולאי באייר – סגן מנהל משרד מדינת נורדריין-וסטפאליה בישראל, סוזנה דובל – נספחת התרבות והמדע של מדינת -נורדריין וסטפאליה בישראל. את מטה רשת עמל ייצגה ד”ר רחל טל, מנהלת הוראת אנגלית, שיצרה את הקשר עם משרד מדינת נורדריין –וסטפאליה בישראל.
מטרת הביקור של מזכיר המדינה הייתה להביע סולידריות ותמיכה בישראל ולהכיר יוזמות חדשות שפותחו במסגרת תוכנית הסיוע “שלום וחברות” של מדינת נורדריין –וסטפאליה. התכנית מתמקדת בתמיכה בשיקום איזור עוטף עזה באמצעות יצירת שותפויות חדשות והידוק היחסים הבילטרליים.

במסגרת התכנית, מדינת נורדריין – וסטפאליה שואפת לייסד ברית סולידריות בין תיכון עמל להייטק ואמנויות ע”ש שמעון פרס לבין בית ספר מתאים בתחומה. תלמידי מגמת הדיפלומטיה החדשה בבית הספר שאותה מובילה גב’ תמרה סדובה, תחל בתהליך של היכרות עם בית הספר התואם במדינת נורדריין-וסטפאליה. מפגש היכרות של מנהלי שני בתי הספר התקיים ב-7.2.2024.
המשלחת התרשמה מאד מהעשייה החינוכית והחדשנות בבית הספר בהובלתו של מקס סיון, מנהל בית הספר. המשלחת נפגשה עם המנהל, ושמעה סקירה על חזון בית הספר והישגיו ועל הקשיים שאיתם מתמודדים תלמידי נתיב העשרה הלומדים בבית הספר. המשלחת סיירה בבית הספר המהווה על פי דברי ד”ר מארק שפייך “השראה למצוינות בחינוך והתמודדות עם אתגרים” והתרשמה מאוד מהטיפול בתלמידי נתיב העשרה שנקלטו בבית הספר.