למידה מרחוק

שלום למורים ולהורים של התיכון להייטק ואומנויות ע”ש פרס!

בימים האחרונים הבנתי שאנחנו לא בתוך משבר קורונה, אלא בתוך משבר מנהיגות חסר תקדים, שהקורונה רק מעצימה אותו.  מול אי הוודאות והמורכבות של המצב נדרשים: קור רוח, עבודה מסודרת, חלוקת אחריות, איסוף מידע וקבלת החלטות מסודרת. ובל נשכח לרגע שבקרב כולנו גם בקרב המורים וגם בקרב ההורים יש משפחות שלא יכולות להתפרנס בכבוד וזה בראש מעייני בכל תקופת המשבר.

בפועל יש חוסר סדר, החלטות לא ברורות ברגע האחרון, אוסף נבחרי ציבור, שרים ופקידים שמשחררים ניירות עמדה לא מתואמים ולא ברורים, הגורמים לאנדרלמוסיה שלמה בתוך המצב. מסיבות עיתונאים, נאומים והצהרות כל יום, התקשורת גם היא לא מרגיעה אלא שופכת “נפט” על המתרחש והחגיגה בעיצומה, אז מה לנו יש לעשות? ליצור לפחות ב”חלקת האלוהים הקטנה שלנו” רוגע ועבודה מסודרת, לא לזגזג כל הזמן בין דברים.

כרגע אנחנו בסדירות של למידה מרחוק שיצרנו והיא תלווה אותנו עד לשינוי הבא “שאנחנו” נעשה. מחר חוזרים ללמוד תלמידי החינוך המיוחד ויחד איתם צוות מצומצם של עובדי מינהל ומורים, אני אהיה בכל הימים הללו בבית הספר וזו הזדמנות להגיע מחר וביום חמישי לקחת ציוד מבית הספר , אך רק בין השעות 12.00 ל 14.00 ועם מיגון של מסיכת פנים וכפפות.

נכון לעכשיו אבקש לא להתייחס לכל מיני הצהרות, ניירות עמדה, שמועות ממפמ״רים וכדומה, הכל הולך להשתנות עד לרגע שמספר הנדבקים יתחיל לרדת באופן ממשי. מעבר לכך לדעתי עוד יגיע גל שני , ברגע שיפתחו קצת את הסגר . לצערי זה בלתי נמנע וזה כבר קורה בסינגפור. ולכן לעניות דעתי לא נחזור ללימודים אלא אחרי ספטמבר, או שנחזור במתכונת של כיתה או שתיים ביום. לגבי בחינות הבגרות נעדכן כשנדע יותר.

על אני מציע להמשיך בשגרת הלימוד מרחוק לפי המערכת החדשה שהועברה לכם אחרי עבודה קשה ומאומצת של עירית ,אביבית, מאיה ואולגה, זה הזמן להודות להן על המקצועיות והזריזות.

יחד עם “תובנות בחינוך” הנהדרים אני מנסה להשיג בימים אלו מספר מחשבים לתלמידים הזקוקים למחשב וגם סלי מזון נוספים, ובנוסף אולי גם מענה רגשי , נוסף על היועצות והפסיכולוגיות שלנו.

חשוב מאוד לוודא שאין לנו תלמידים מנותקי קשר ולעשות ככל הניתן לתקשר בכל דרך עם כל תלמיד. במידה ויש מנותקי קשר אני מבקש לערב אותי אישית בעניין.

השתתפתי היום בטקס הוירטואלי של יום הזיכרון לשואה ולגבורה יחד עם שכבה יא’ – תודה על למארגנים על הטקס המכובד והמכבד.

בברכת בריאות וחזרה לשגרה

מקס סיון

מנהל בית הספר