קיימות

אתגר 18 צעירי קיימות | מבוא

רוצים להביא תודעה גלובלית לישראל? רוצים לתקשר את יעדי הקיימות הגלובליים – SDG  לישראל?  רוצים לקחת חלק בתהליך מדהים בן 18 ימים של קיימות, מנהיגות ושפע?
ב-2 באוגוסט 2015 הסכימו 193 מדינות החברות באו”ם על 17 יעדים לפיתוח בר-קיימא של האנושות עד לשנת 2030. אני שרון גל-אור ואני רוצה להזמין אתכם לקחת חלק בתהליך מדהים בן 18 ימים של קיימות, מנהיגות ושפע! היעדים לפיתוח בר-קיימא של האו”ם הם חלק מהיעדים שעלינו, כאנושות, לממש יחד אם ברצוננו לשפר את מצבם של כדור הארץ ושל כל החיים עליו. תלמידים ואנשי חינוך יקרים, הצטרפו אליי לאתגר בן 18 ימים, כאשר בכל יום נתמקד באחד מ – 17 היעדים ונסיים ביעד נוסף ‘חי’ למען עתיד האנושות.

אבל רגע אחד – אתם בטח שואלים מהם בדיוק ‘יעדי הקיימות’?

היעדים לפיתוח בר-קיימא של האו”ם הם היעדים שעלינו, כאנושות, לממש יחד אם ברצוננו לשרוד על כדור הארץ. יש לנו כעשור, עד 2030, לשנות לחלוטין את הצורה שבה אנחנו צורכים אנרגיה, מקיימים חקלאות, מנהלים מים, מדברים עם שכנינו ועוד. לא מדובר בטרנד חולף, אלא בשינוי עולמי בהרגלים שלנו, בהרגלי האכילה, בהרגלי הצריכה, בדרך שבה נעשים עסקים, באחריות חברתית, וחשיבה לטווח ארוך. אנחנו מזמינים אתכם סוכני השינוי, המורים והתלמידים להיכנס למשחק הגלובלי ולהשפיע על עתיד המין האנושי כולו. הצטרפו אליי לאתגר בן 18 ימים, כאשר בכל יום נתמקד באחד מהיעדים על פי סדר, ונסיים ביעד נוסף ‘חי’ למען עתיד האנושות.

שיהיה לנו בהצלחה וניפגש באתגר!

שרון גל-אור
טינג גלובל


אתגר זה הוא חלק מתוכנית תיקון עולם לצעירי הקיימות, בשיטת טינג, בבית הספר הייטק לאמנויות ע”ש פרס, שבח מופת לשעבר