קיימות

אתגר 18 | האתגר השישי – מים נקיים

התרגיל ליום 6 – *מים נקיים* –  בחרו משימה אחת משלוש, הרגישו בנוח, הרגישו מחויבים ומחוברים לתהליך. אני מאחל לכולכם שתפקחו את העיניים ליום חדש מלא בשפע כנחל זורם

1. צפו בסרטון – “מים הפכו להיות אלוהים”: ההשלכות הקשות של משבר המים העולמי

2. כתבו 5 פגמים שלכם, שלהערכתם עוצרים או מאטים את זרימת החיים שלכם, מגבילים או חוסמים אתכם, שאינם מאפשרים לכם לקבל את מה שאתם באמת רוצים, בין אם זה חומרי או לא. חסרונות שתרצו לשפר/לתקן – ואשר בהיעדרם – כל דבר יזרום טוב יותר. נסו להתרכז וללכת עמוק ככל האפשר. חפשו את התכונות והתבניות שמעכבות את הגשמת הפוטנציאל האותנטי והמקורי שלכם.

3. תרגלו את “*חוק הנתינה וזרימת החיים*” על ידי מתן מתנה קטנה לכל מי שתפגשו, זו לא צריכה להיות מתנה יקרה או בעלת ערך כספי, המתנה יכולה להיות חיוך, פרח, מחמאה מהלב, יד עוזרת או ברכה בלב ו… הישארו פתוחים לקבל בהודיה כל מתנה המוצעת לכם.


ברוכים הבאים ליום השישי של האתגר – מים נקיים

בעיית המים היא בעיה עולמית שהולכת ומתרחבת. היא שלובה בהתחממות הגלובלית, בתהליכי המדבור, בגידול באוכלוסייה, והתוצאה שלה היא שורה של מלחמות סביב מים, הגירות המוניות, ושינויים פוליטיים. קצת קשה להאמין, אבל כיום ליותר ממיליארד בני אדם אין גישה למים נקיים ובטוחים. באו”ם מזהירים כי עד שנת 2025 כמעט מחצית מאוכלוסיית כדור הארץ תתגורר באזורים מוכי בצורת, ועד שנת 2050 150 מיליון בני אדם יהיו “פליטי אקלים” כתוצאה מהתפתחויות אקולוגיות (מחסור במים, בצורת, מדבור, ירידת פריון הקרקע, ועליית פני הים). גישה למים ולתברואה הן זכויות אדם בסיסיות, אתגר חיוני לפיתוח בר קיימא.

יעד גלובלי מספר 6 מדבר על כך שעד לשנת 2030, תהיה לכולם גישה עולמית שוויונית למי שתיה בטוחים וברי השגה.

חוק הנתינה וזרימת החיים הוא פשוט: *אם אתם רוצים אושר, העניקו אושר לאחרים*. אם אהבה היא מה שאתם מחפשים, הציעו אהבה. אם אתם רוצים שפע רוחני וקיימות, עזרו לאחרים להפוך משגשגים. הדרך הקלה ביותר להשיג את מבוקשכם היא *ליצור מחזוריות בזרימת השפע* ולעזור לאחרים להשיג את מה שהם רוצים וצריכים. ככל שאתם מעניקים יותר, כך תקבלו יותר ותצמחו. המחשבה להיום: “היום ובכל יום –  אני נותנ/ת את מה שאני רוצה למשוך לחיי”.


אתגר זה הוא חלק מתוכנית תיקון עולם לצעירי הקיימות, בשיטת טינג, בבית הספר הייטק לאמנויות ע”ש פרס, שבח מופת לשעבר