קיימות

אתגר 18 | האתגר השביעי – אנרגיה נקייה

ראשית, אני גאה בכם שהתמדתם והגעתם עד ליום  השביעי… היו גאים בעצמכם, עטפו את עצמכם בשפע של אהבה על ההתמדה והרצון לחיים של קיימות, מנהיגות ושפע. זכרו – אנרגיה ללא נתינה וקבלה, אינה זורמת. בחרו משימה אחת מתוך שלוש, זו שאתם מתחברים אליה הכי הרבה.

  1. צפו בסרטון – “הכול אנרגיה”, מתוך הסדרה “אחרינו המבול” – פרק רביעי | כאן 11 לשעבר רשות השידור

  1. נפטרים מהחסמים – מתוך חמש התכונות המעכבות שרשמתם במשימה הקודמת, בחרו שתיים שלתחושתכם שואבות מכם הכי הרבה אנרגיה, ואשר תרצו לעבוד עליהם. הגדירו את תוכנית הפעולה שלכם, על ידי כתיבת לפחות שתי פעולות (פעולות קונקרטיות יומיומיות, או פעולות רחבות טווח), שיסייעו לכם להיפטר מהחסמים. יישמו אותן!
  2. חוסכים באנרגיה – רשמו במחברת, דרכים שאתם יכולים לחסוך אנרגיה בחייכם, ולהתחייב להם עד סוף האתגר. יש לסמן ☀️ בכל יום מעתה ועד סוף האתגר)

 


*ברוכים הבאים ליום השביעי של האתגר – אנרגיה נקייה*

אנרגיה היא חיים. בשנים האחרונות חל גידול עצום בצריכת האנרגיה שלנו. כמעט כל האנרגיה שאנחנו משתמשים בה באה מן האדמה – נפט, פחם וגז. מה עושים עם הזיהום שהשימוש בהם גורם, ואיך מתמודדים עם העובדה שיום אחד כל אלה ייגמרו?

החברה המודרנית תלויה בשירותי אנרגיה אמינים וברי השגה על מנת לתפקד באופן תקין וכדי לפתח שוויון. מערכת אנרגיה שהוקמה כהלכה תומכת בכל המגזרים החל מרפואה, דרך חינוך ועד חקלאות, תשתיות, תקשורת וטכנולוגיה מתקדמת. כיום עומדים לרשותנו טכנולוגיות חדשות ונקיות והן יכולות להסיט את הפיתוח לעבר מסלול ייצור אנרגיה ירוקה ובת קיימא. ככלל, יישום פתרונות אנרגיה חדשים, מהר ככל האפשר, הינו חיוני על מנת להתמודד עם שינויי האקלים, אחד האיומים הגדולים ביותר להישרדות שלנו.

*ועתה לאנרגיה במימד הרוחני* – MC2 שווה L אהבה כי אנרגיה במימד הכי גבוה היא אהבה, וקיימות – פירושה למלא את חייכם בשפע ואהבה – שלא על חשבון הדורות הבאים. כשאנו מדברים על החיבור בין קיימות ושפע, אנחנו דואגים בצורה אחראית למשהו שאנחנו מעריכים, כחלק מהדרך להגשמת החלומות. טיפול הולם בילד, בחירות בריאותיות נבונות, דאגה לגוף, שימוש אחראי במשאבים של כדור הארץ, כל אלו הן דוגמאות של התארגנות טובה – אשר מקטינה את טביעת הרגל המוגזמת שלנו.
זכרו: לפני כל בחירה שאתם עושים תשאלו את עצמכם: ״האם הבחירה הזאת תגרום לתחושת מלאות ושמחה לי ולאלה שמושפעים מהבחירות שלי?״
עשו זאת בכל פעם שאתם צריכים לקבל החלטה שמשפיעה עליכם ועל אלה שסביבכם.
הקשיבו לליבכם, שמעו את התשובה ובטחו בבחירה הערכית הנכונה – כי אנרגיה בממד הכי גבוה שלה היא אהבה טהורה.
המשפט המרכזי של המחשבה להיום : “היום אני עושה בחירות נהדרות כי הן נעשות במודעות מלאה”
במהלך יומכם, זכרו את החשיבות של בחירה מתוך מודעות הזכירו לעצמכם את המחשבה המרכזית של היום : “היום אני עושה בחירות נהדרות כי הן נעשות במודעות מלאה”


אתגר זה הוא חלק מתוכנית תיקון עולם לצעירי הקיימות, בשיטת טינג, בבית הספר הייטק לאמנויות ע”ש פרס, שבח מופת לשעבר