קיימות

אתגר 18 | האתגר השמיני – הוגנות תעסוקתית וצמיחה כלכלית

ערב טוב לכולם ❤ היום ה- 8 הוא יום מכונן ומהותי בכל הנוגע לשפע כלכלי 😇
נצלו את האתגר לברוא לחייכם כל מה שמדויק ונכון בתחום השפע שאתם מבקשים למגנט אליכם.
בחרו אחת משלוש המשימות, העיקר שתרגישו בנוח, מחויבים ומחוברים לתהליך. שימו לב כי משימה 1 היא מהיום ועד סוף האתגר.

  1. צפו בסרטון – “אף אחד לא רוצה קפה של עבדים” – סחר הוגן – האם כבר ראיתם את הלוגו של “סחר הוגן” בחנויות? מה גיליתם שהפתיע אתכם בהקשר זה?


2. אילו כסף היה בן אדם איך הוא היה נראה? מה היו תכונות האישיות שלו? מה הוא אוהב לעשות? מה היה הלבוש שלו? – אתגרו את עצמכם לשאול עוד 3 חברים את אותה השאלה.

3. משחק תפקידים: “בחרו דמות שמתקשרת לסוג השפע שבו אתם חושקים”. משם, כמו שחקנים מסורים עליכם להתחיל להיכנס לנעלי הדמות ולהתנהל בחייכם כאילו אתם אותה דמות. כיצד הייתה מגיבה לשיחות שנקרות בדרככם? מהי רמת האנרגיה שהייתה משקיעה? מהן הבחירות שהייתה עושה?

שימו לב לאופן שבו אנחנו תופסים את עצמנו כשאנחנו מתנהלים מתוך התפיסה החדשה הזו ולאופן שבו הסובבים אותנו תופסים אותנו. כיצד זה מרגיש? האם דברים נראים אחרת? מטרת המשחק היא ללמד אותנו את מידת ההשפעה שיש לתפיסה שלנו את המציאות על המציאות שאנו חווים.

מהיום ועד סוף האתגר עליכם לתרגל את אותה הדמות.


*ברוכים הבאים ליום השמיני של האתגר*

יעד מספר 8: הוגנות תעסוקתית וצמיחה כלכלית

בערך מחצית מאוכלוסיית העולם עדיין מתקיימת על המקבילה של 2 דולר אמריקאי ליום. וביותר מדי מקומות, העובדה שלאדם ישנה עבודה אינה מבטיחה את יכולתו להימלט מעוני. ובישראל? עם פרוץ משבר הקורונה, שיעור האבטלה טיפס במהירות למעל מיליון מובטלים – רובם הם עובדים שהוצאו לחל”ת. הצורך הוא ברור – מודלים עסקיים חדשים, חקיקה חדשה, לטובת מה שבאמת נחוץ וטוב לנו ולעולם. איך מחזירים את המובטלים ודורשי העבודה לשוק התעסוקה? אילו פתרונות מציעים משרדי הממשלה? מהם השינויים בדפוסי העבודה שאנו עתידים לראות?

בימים שכאלו חלה החובה על כל אחד מאיתנו להראות יצירתיות, אחדות ומנהיגות, ולהוות דוגמה אישית ומודל לחיקוי לילדינו וחברינו, לבניית אמון מחדש וליצירה של תחושת בטחון ושפע.

ועכשיו ל”תודעת שפע” – אחד ההבדלים הבולטים ביותר בין אנשים עשירים לעניים, אינו כמות הכסף ברשותם, אלא זווית הראיה, וההתייחסות שלהם לשפע ולמחסור. איך שאנחנו חושבים, מדברים, ומתנהגים עם כסף. כשאנו מבקשים שפע, ומדמיינים שפע – עלינו להתמקד לא רק במה שנקבל. חשוב לא פחות לדמיין ולראות את עצמינו כאותו אדם בעל משאבים ואמצעים. מי האדם הזה? איך הוא חושב? נוהג, מתלבש ואוכל? איך נראה היום שלו? – ולסיום, וחשוב מאוד: תנו את מה שאתם רוצים לקבל. אתם חייבים לשדר לתת המודע שכבר יש לכם שפע כדי לקבל שפע. לכן לתרום זה חשוב מאין כמוהו. זה מוזר אבל זה עובד בצורה פלאית. אולי בגלל שבפועל אנחנו אחד.

המחשבה המרכזית להיום: “היום נתרכז בפוטנציאל להיות, לעשות ולקבל כל מה שנוכל לחלום עליו”.

 


אתגר זה הוא חלק מתוכנית תיקון עולם לצעירי הקיימות, בשיטת טינג, בבית הספר הייטק לאמנויות ע”ש פרס, שבח מופת לשעבר