תלמידים כותבים

תלמידי בית הספר מככבים בפרסומת של הרב תחומי עמל ב…..מייקרוסופט ישראל!

יעל גבריאלה מזרחי וגבריאלה גולן, כותבות על חוויותיהן בצילומים לפרסומת של רשת הרב תחומי עמל שנערכו במיקרוסופט *.

חלמתם אי פעם להיכנס ולדעת מה קורה בבניין של מיקרוסופט? תלמידי בית הספר עמל להייטק ואמנויות השתתפו בצילומים לפרסומת של הרב תחומי עמל,
ואנחנו כאן לספר לכם הכל!

ממש לפני חופשת הפסח, הגענו לביקור בקמפוס החדש של מיקרוסופט בהרצליה שנחנך באוגוסט 2020. בשלוש בצהריים הגיעה ההסעה לבית ספרנו ולקחה אותנו לקמפוס המרכזי של מיקרוסופט בארץ, והמורה רביב תאשור ליווה אותנו. התייצבנו מוכנים לצילומים בכניסה לבניין ויזמי הפרויקט אירחו אותנו. ראשית, כשנכנסנו לבניין מיקרוסופט קיבלנו מדבקה עם שמנו והפרטים האישיים שלנו וצמיד ורוד. התרגשות!

פעמיים צילומים כי טוב
קיבלנו לפטופים מיזמי הפרויקט, ומיד יצאנו לצילומים עם השלט המפורסם של מיקרוסופט. חלק מהילדים קיבלו חולצות כחולות של רב תחומי עמל, ונשארו איתן עד סוף הצילומים. הצטלמנו מכיוונים שונים, מזוויות שונות, מאחור, מקדימה וכמעט התנגשנו עם המצלמה בפרצוף. בתום הצילומים בחוץ, כבר הרגשנו ישנוניים אך זאת הייתה רק ההתחלה. לאחר מכן, נכנסנו לבניין ועלינו לקומה 8 שם חיכו לנו עוד צילומים על מדרגות עם כריות ירוקות ונוף לים. איזה יופי!

אחרי כן, פגשנו את ערן גופר מנהל מגזר החינוך במיקרוסופט ישראל, ושאלנו אותו שאלות מסקרנות שלא ידענו את התשובות להן. אחת השאלות הייתה:
“האם מיקרוסופט יצרו את מיינקראפט או קנו אותו?” תשובתו: “את משחק המיינקראפט הראשון פיתח בחור צעיר תוך שבוע בלבד! מהר מאוד המשחק הפך להצלחה אדירה ועד היום נחשב למשחק הנפוץ ביותר בעולם. חברת מיקרוסופט רכשה אותו לפני 7 שנים ומאז יצרה את גירסת החינוך שמאפשרת לשלב את המיינקראפט בלימודים”

מה הייתה השאלה המסקרנת שלכם, אילו הייתם במקומנו?

חזרנו לבית הספר ב19:00 עייפים אך מרוצים. שמחנו להיות מבין התלמידים הראשונים שנכנסו לבניין מיקרוסופט. זו הייתה חוויה מלמדת ומאד מעניינת. הרגשנו שנחשפנו למציאות שונה, כלומר ראינו איך אנשים עובדים שם, ואת הדרכים המגוונות לעבודה בעולם התכנות. הבנו שלא תמיד מקום העבודה חייב להיות משרד, יש גם אופציות אחרות.

והנה אנחנו בקמפיין הסופי!

* הצילומים במיקרוסופט נערכו במסגרת צילום סרט לקמפיין של רשת הרב תחומי עמל “אצלנו עושים את זה אחרת”, בו נכלל גם שיתוף הפעולה של רשת הרב תחומי עמל עם מיקרוסופט.